Скільки Заробляє Qa Engineer? Експертна Підказка

В Automation QA та General QA вони продовжували зростати, а в Manual QA дещо впали. Трошки збільшилися зарплати спеціалістів від інтернів до сеньйорів, а зарплати техлідів і менеджерів зменшилися. «Я б порадив моніторити DOU/Djinni для розуміння нагальних потреб ринку.

Що робить та скільки заробляє QA Engineer

Також важливо розуміти наявні ризики, оскільки тестування зазвичай є останньою фазою процесу розробки перед випуском продукту. Замовник спілкується з кінцевими користувачами й на основі цього формує вимоги, які вказують розробникам, як створити продукт, а тестувальникам — як перевірити, чи розробили саме те, що треба. При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом.

Де Вчились Найбільш Високооплачувані Qa

Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Тестувальник» на ел. Більше «фішок», на які варто звертати увагу в резюме та які слід уточнювати під час інтерв’ю з кандидатом, читайте у статті нижче. При використанні матеріалів сайту обов’язковою умовою є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», «Анонси», «Акції», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами.

Ми поговорили з айтішниками з GlobalLogic та розпитали про їхні будні. Обирайте цікаву професію та переглядайте відео за посиланням. Вони дають глибокі та фундаментальні знання, але для початку достатньо буде й поверхневих. Важливо побудувати в себе в голові велику картинку того, як відбувається розробка та тестування, а вже потім заповнювати пробіли та заглиблюватись. Комунікаційні навички вирішують одну з найскладніших проблем будь-якої колективної співпраці — порозуміння людей. Вміння проводити презентації та перемовини допомагають фахівцю не тільки чітко презентувати власну ідею чи результат виконання роботи, а й обговорити це з людьми або змінити їхні переконання.

Які Qa Заробляють Найбільше

Це можна пояснити високим попитом на кваліфікованих фахівців, через що спеціалісти активніше просуваються в кар’єрі та швидше отримують нові тайтли. Для решти найпопулярніших мов — TypeScript, Python і Java — тенденція протилежна, зарплати фахівців Senior і Team Lead зростають. З-поміж тих, хто обирає Java, зростали зарплати у Junior і Middle, серед користувачів TypeScript — у Middle. Ми продовжуємо зимовий цикл статей про зарплати ІТ-фахівців в Україні.

«Більшість починає свій шлях з тестування веб-застосунків. Напрацьований досвід тестувальником, Лектор QA у STUDY SPACE, QA Engineer у Teiva Systems. 🔥🔥🔥 Долучайся до семінару, щоб отримати шанс виграти безкоштовне навчання. 14% QA-фахівців, які заповнили анкету, живуть за кордоном, але планують повернутися в Україну після війни, 86% перебувають в Україні. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Але не лише технічні навички сприяють ефективній роботі QA-спеціалістом в ІТ.

Тестувальник Пз

Ви можете відфільтрувати дані за тайтлом, містом та спеціалізацією. До переліку посад додали спеціальності, які зібрали не менше як 50 анкет. У другому півріччі 2022 року насамперед зростали зарплати Automation QA і фахівців з більшим досвідом роботи. Медіанні зарплати тестувальників у другому кварталі 2022 року практично не змінилися. Виняток — зарплати техлідів, які після літнього падіння збільшилися на $100, і зарплати мідлів, які зменшилися на $50. Існує безліч поглядів на те, які навички потрібні QA Engineer, але часто вони формуються на основі власного досвіду в певній компанії та сфері бізнесу.

Найвища медіанна зарплата у QA — в аутстафінгових компаніях ($2300). На другому місці — аутсорсингові компанії ($2100). Різниця в компенсаціях між Manual QA й Automation QA практично непомітна в перший рік роботи, manual qa але з’являється вже впродовж другого. Так, після трьох років досвіду різниця в медіанних зарплатах фахівців цих спеціалізацій перевищує $1000. Як і серед розробників, з-поміж QA стало менше досвідчених фахівців.

З очевидного, без чого буде складно, — це перфекціонізм, оскільки QA відповідають за якість продукту, тому, звичайно, прагнення доводити все до ідеалу буде не зайвим. Окрім цього потрібно розуміти, що переважна кількість робочого часу тестувальника присвячена однотипній, монотонній та рутинній роботі, що для багатьох може стати тортурами. Як і зазвичай, за рівнями QA-фахівців поділяють на Junior, Middle та Senior. Рівні відрізняються набором технічних навичок та здатністю самостійно розв’язувати робочі завдання. Але найчастіше межа між ними розмита, тому дедалі частіше використовують терміни формату Strong Junior, Middle+ тощо.

  • Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей.
  • ІТ сфера залишається стабільною та є найбільш стійкою під час фінансових криз, пандемій та військових подій, тож ти можеш бути впевненим у завтрашньому дні.
  • Частка фахівців з Automation QA та General QA також зросла (на 1 п. п., до 28% та 19% відповідно) завдяки зменшенню частки фахівців з Manual QA (зниження з 54% до 52%).
  • Частка тестувальників у Дніпрі й Одесі дещо впала (з 6% до 5% та 4% відповідно).
  • Quality Assurance Engineer (у перекладі — «інженер із забезпечення якості») — позиція особлива й не до кінця зрозуміла.
  • Деякі спеціалізації, такі як автоматизоване тестування, можуть вимагати додаткових знань та навичок, що відбивається на їх вартості.

Дані про кількість вакансій і відгуків дивіться в розділі «Тренди». Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Оператор АЗК — співробітник автозаправної станції, що заправляє автомобілі клієнтів паливом.

За пів року вони збільшилися в середньому на 14%, найчастіше — у досвідчених спеціалістів рівня Senior та вище. Найнижчі медіанні зарплати у тестувальників, які працюють у стартапах, — $1600. У цих компаніях найвища частка Manual QA (73%) і найменше тестувальників рівня Senior+ (25% проти 34% в середньому у всіх компаніях), чим можна пояснити низькі медіанні зарплати фахівців.

Як Стати Qa Engineer?

Деякі спеціалізації, такі як автоматизоване тестування, можуть вимагати додаткових знань та навичок, що відбивається на їх вартості. Падіння передусім торкнулося найкваліфікованіших співробітників рівня Tech Lead (-$300, до $4300) та Manager (-$500, $4000). Це теж відрізняє їх від розробників, де зарплати зростали насамперед у більш досвідчених спеціалістів. Я б радив також подивитися поглиблені курси по кожній із вивчених технологій і переглянути щось із того, що вказують у вакансіях для QA, але чого немає у ваших компетенціях. Наприклад, різницю між реляційними та нереляційними базами даних, роботу з докер-контейнерами, навантажувальне тестування, мікросервісну архітектуру та способи передачі інформації між сервісами.

Що робить та скільки заробляє QA Engineer

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Тестувальники, які працюють у невеликих компаніях, — https://wizardsdev.com/ це, частіше за все, майстри на всі руки, так звані універсали. ІТ сфера залишається стабільною та є найбільш стійкою під час фінансових криз, пандемій та військових подій, тож ти можеш бути впевненим у завтрашньому дні. А ще, спеціалістів з України дуже цінують та поважають в цілому світі. Тож їх точно не буде забагато, та ти точно будеш забезпечений роботою.

А ще тестувати продукт можна «вручну» (manual), а також за допомогою коду (automation). Відповідно до цього розрізняють два види QA-інженерів. Хто такий мануальний тестувальник, а хто — автоматизатор? Відтак, інженер автоматизованого тестування ПЗ використовує тести, які покривають певний функціонал продукту та працюють без участі людини.

Як і в аутстафінгових компаніях, в аутсорсі велика частка Automation QA — 27%. Середня зарплатня Junior QA Engineer в Україні 800$, Middle – 1800 $, Senior – 300 $. При цьому швидше збільшується зарплата у спеціалістів автоматизованого тестування, порівняно з ручним (мануальним).

➖ Тестування, як і розробка, є творчою роботою, яка вимагає часом нестандартних підходів та мислення. Але з часом та досвідом стає легше, адже формується звичка мислити саме так. В описі часто треба надати максимум інформації про дефект та чому саме він виникає. Згадайте, скільки разів ви крутили в руці зарядний пристрій від смартфону, намагаючись зрозуміти, чому той не заряджається, а потім раптом починає працювати.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *