CD Projekt SA CDPROJEKT Notowania i wskaźniki finansowe

Bardzo dobrze wypada jej rentowność, ponieważ wszystkie wskaźniki z wyjątkiem jednego osiągają poziomy zdecydowanie dużo lepsze niż branża i rynek. Natomiast w kwestii wartości rynkowej sprawa wygląda raczej fatalnie, bo albo jest niższa, albo równa poziomowi rynku i branży. Zaktualizowany w środę rejestr krótkich pozycji 4 zadawaj pytania przed rozpoczęciem handlu Komisji Nadzoru Finansowego ujawnił, że Marshall Wace zmniejszył wielkość transakcji na spadek akcji CD PROJEKT. Co prawda na razie nieznacznie, ale wygląda na to, że po spektakularnym rajdzie wzrostowym z ostatnich dni fundusze grające na spadek akcji największej polskiej spółki gamingowej zaczynają opadać z sił.

  1. Zaznaczona kółkiem strefa zagęszczenia cen w interwale 1H jest niczym innym jak formacją kontynuacji trendu, z poprawnie rozłożonym wolumenem.
  2. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.
  3. Jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i należy do indeksu WIG20, skupiającego 20 największych i najbardziej płynnych podmiotów z warszawskiego parkietu.
  4. Ostatnie miesiące były dla notowań CD Projektu bardzo udane.
  5. Oznacza to, że istnieje duży potencjał do powiększenia zwyżek o jeszcze prawie 20%.
  6. Natomiast w kwestii wartości rynkowej sprawa wygląda raczej fatalnie, bo albo jest niższa, albo równa poziomowi rynku i branży.

Notowania akcji

To właśnie w okolicy tego niższego poziomu wypada także mierzenie 70,7 proc. Korekty Fibonacciego z ostatniego rajdu wzrostowego oraz przebiega linia tendencji wyznaczająca górne ograniczenie wcześniejszego klina, który na notowaniach CDR obserwować mogliśmy od listopada ub.r. Grupa Kapitałowa CD Projekt zajmuje się dystrybucją gier wideo i filmów, produkcją własnych gier wideo oraz cyfrową dystrybucją gier do klientów. W skład grupy wchodzą studio deweloperskie CD Projekt RED zajmujące się tworzeniem gier wideo, sklep internetowy CDP.pl oraz cyfrowa platforma GOG oferująca cyfrową dystrybucję gier. Poza rynkiem krajowym, spółka działa także na rynkach amerykańskim i zachodnioeuropejskim.

Pierwszy fundusz, obstawiający spadek akcji CD PROJEKT, zmniejsza pozycję

Ostatnie miesiące były dla notowań CD Projektu bardzo udane. Od styczniowego dołka cena akcji twórcy gier Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 wzrosły o 41% do ponad 140 zł. Ostatnio tyle za papier trzeba było zapłacić we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to premierę miał dodatek do Cyberpunka o nazwie Phantom Liberty. Notowania CD Projektu na warszawskiej giełdzie, oddały większą część obserwowanego na początku sesji umocnienia, związanego z ogłoszeniem przez spółkę prac nad kolejną odsłoną serii gier Wiedźmin. Wskaźnikowo, a więc zestawiając ze sobą rentowność, wartość rynkową oraz wypłacalność i przepływy pieniężne, przedsiębiorstwo wypada dość dobrze.

Wyniki finansowe Grupy LUG za 2023 rok oraz I kwartał 2024 roku – czat inwestorski z prezesem…

Jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i należy do indeksu WIG20, skupiającego 20 największych i najbardziej płynnych podmiotów z warszawskiego parkietu. Oznacza to, że istnieje duży potencjał do powiększenia zwyżek o jeszcze prawie 20%. Osiągnięcie tego poziomu pozwoliłoby na stały powrót do poziomów z przełomu lipca i sierpnia ubiegłego roku. Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

,,Inwestujemy w własne marki i spodziewamy się wzrostu sprzedaży. AENO i LORGAR rozpoczęły rok…

Wariant usługowy Stocks oferowany jest w ramach sprzedaży krzyżowej wraz z wariantem usługowym CFD. CD PROJEKT ogłosi swoje kwartalne wyniki finansowe za 11 dni. Inwestorzy powinni wziąć je pod uwagę, ponieważ cena akcji często waha się w tym okresie.

Wykresy w StockWatch.pl są korygowane o operacje takie jak dywidendy, scalenia i podziały akcji. Powyższy wykres służy jedynie do szybkiego podglądu notowań. Zaawansowane narzędzie do analizy technicznej znajduje się w zakładce Analiza techniczna lub na dedykowanej podstronie.

Po godzinie 14.00 kurs producenta gier komputerowych rośnie o 0,9 proc., utrzymując się nieco powyżej 173 zł. Na początku wtorkowego handlu akcje CD Projektu drożały o 9 proc. – za jedną chwilowo płacono prawie 187 zł, czyli najwięcej od miesiąca. Przyczyną zwyżek jest poniedziałkowa informacja CD Projektu, że spółka pracuje nad kolejną odsłoną serii gier Wiedźmin.

Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Od 24 kwietnia wspomniana instytucja utrzymywała krótką pozycję na niemal 1% akcji największego polskiego studia. We wtorek (w rejestrze KNF widnieją transakcje z opóźnieniem jednej doby) zmniejszyła się ona do 0,84% walorów. Odbicie od tego oporu zainicjować mogłoby powstanie przynajmniej korekcyjnego ruchu spadkowego. Realnymi zasięgami dla takiej deprecjacji wydają się okolice 133 zł, bądź dalej nawet 121 zł.

Tymczasem zagraniczni analitycy zwracają uwagę, że w najbliższych latach wyniki studia będą spadać ze względu na przestarzałe portfolio gier, a premiera kolejnego znaczącego tytułu nastąpi najprędzej w 2026 r. W grudniowym raporcie analitycy Jefferies obniżyli rekomendację dla akcji CD PROJEKT do “poniżej rynku”, ustalając cenę docelową papieru na poziomie 90 zł. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że choć jeszcze 18 stycznia br. Spoglądając na notowania spółki CD Projekt, dostrzec można, że jej akcje wzrosły między 17 kwietnia br., a 14 maja br.

Do najpopularniejszych tytułów stworzonych przez studio należą Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077. Dzisiejsze notowania kontynuują zwyżki o kolejne nieco ponad 5% wartości w maksimum sesji. Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności.

Aktualnie w rejestrze krótkiej sprzedaży KNF widnieje aż 15 pozycji. W środę ujawniła się trzecia dotycząca walorów górniczego JSW. Przyczyną ujawnienia mogą być zaraportowane 14 maja kiepskie Najnowsze ceny i analizy Ripple (XRP do USD) szacunki dotyczące I kw. Co więcej, zarząd zarekomendował przeznaczenie całego ubiegłorocznego zysku netto, niemal 1,4 mld zł, na pokrycie strat i zasilenie kapitału zapasowego.

Poza JSW instytucje finansowe liczą na spadki notowań m.in. Allegro (dwie ujawnione pozycje) oraz Dino (również dwie pozycje). Niedawno rejestr wzbogacił się także o krótką pozycję Qube Research dotyczącą akcji CCC. Co ciekawe, ujawniła się ona już po bardzo dobrych szacunkach za I kw., które wywindowały kurs na poziomy niewidziane od 2021 r. Notowania największego polskiego producenta gier wideo złapały wiatr w żagle. Tylko w maju kurs akcji CD Projektu podskoczył o blisko 20 proc.

30,48 proc., powiększając zakres zwyżki obserwowanej od połowy stycznia br. To oznaczałoby szanse spółki na wydanie nowej udanej serii gier. W poniedziałek spółka zapowiedziała też kontynuację współpracy technologicznej z Epic Games — twórcami silnika Unreal Engine 5 na którym gra jest rozwijana. Sztandarową grą CD Projektu jest seria “Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja “Cyberpunk 2077”. CD Projekt to założony w 1994 roku przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego polski wydawca oraz producent gier komputerowych.

Szybkie spojrzenie wyłącznie w celu określenia zasięgu wzrostów. Zaznaczona kółkiem strefa zagęszczenia cen w interwale 1H jest niczym innym jak formacją kontynuacji trendu, z poprawnie rozłożonym wolumenem. Zakładając, że powstała ona w połowie ruchu, to minimalny zasięg wzrostów należy określić wysokością zwyżki poprzedzającej tę formację. Wniosek – należy spodziewać się kontynuacji wzrostów jak minimum w okolice 149 zł.

Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia. Przypomnijmy, że w kontekście walorów CD Projektu od miesięcy jesteśmy świadkami przeciwstawnych rekomendacji sporządzanych przez rodzimych i zagranicznych analityków. Polscy eksperci podkreślają, że spółka posiada solidne IP, jej gry długo cieszą Akcje generalnie wyższe przed oficjalnym otwarciem się popularnością, dzięki czemu ich sprzedaż jest długotrwała, a studio ma dobrą pozycję gotówkową. Nagłe przebudzenie byków mogło spowodować, że przynajmniej jeden z czterech podmiotów powoli zaczyna redukować swoją krótką pozycję. Jak wspomnieliśmy, Marshall Wace zmniejszył ją z niemal 1% akcji do 0,84%. Pozostałe są jednak nieugięte i nie dokonują żadnych zmian.

Dość dobrze prezentują się także wskaźniki obrazujące wypłacalność i przepływy pieniężne, czego powiedzieć jednak nie można już o porównaniu wartości rynkowej. Wskaźnikowo, a więc zestawiając ze sobą rentowność, wartość rynkową oraz wypłacalność i przepływy pieniężne, CD Projekt wypada dość dobrze. Wręcz fenomenalnie prezentuje się rentowność przedsiębiorstwa, ponieważ wszystkie wskaźniki z wyjątkiem jednego osiągają poziomy zdecydowanie lepsze niż branża i rynek. Pozostawały pomiędzy czerwcem ubiegłego roku a styczniem 2024 roku w trendzie spadkowym, stopniowo tracąc na swojej wartości. Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz jeponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *