Cały proces wydaje się na trudny i zarazem żmudny, lecz po spędzeniu kilku minut z programem Pivot Animator wszystko staje się bardzo proste. Pivot Animator został wyposażony w bardzo BSTX otrzymuje zatwierdzenie regulacyjne dla Blockchain Securities Exchange prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który na dodatek jest po polsku. Tworzenie od podstaw patyczkowatych animacji nie wymaga posiadania od użytkowników specjalistycznej wiedzy.

Pivot Animator – Prosta obsługa programu

Pivot Animator (wcześniej znany jako Pivot Stickfigure Animator) to darmowy program do tworzenia animacji 2D, w oparciu o tak zwanych “patyczkowych ludzików” (ang. stick-man). Aplikacja pozwala na szybkie przygotowanie Bruce Stanley Kovner. Biografia tradera i historia sukcesu Forex prostych animacji nawet mniej doświadczonym osobom. Tworzenie filmu animowanego ogranicza się do rysowania figur z kilku kresek oraz późniejsze modyfikowanie jej na kolejnych kadrach animacji.

Podobne programy

Rysowanie postaci humanoidalnych, zwierząt i pozostałych obiektów na potrzeby własnej produkcji odbywa się w intuicyjnym w obsłudze edytorze Stick Figure Builder. Figury tworzymy w oparciu o narysowane linie i okręgi, które zawierają w sobie tak Trader William Gunn – Globus Trader zwane uchwyty (wyglądem przypominają kropki). Wspomniane uchwyty (inaczej węzły) odpowiedzialne są za nadawanie ruchu postaciom i obiektom w filmie. Animacja powstaje z sekwencji klatek jedna po drugiej, które należy ręcznie przygotowujemy.

Pivot Stickfigure 2.2.5 – stwórz własne animacje

Pivot Animator oferuje również możliwość nakładania dowolnego koloru na figurę i obiekt, w oparciu o rozbudowaną paletę barw. Nieskomplikowany interfejs użytkownika oraz bardzo proste modele obiektów widocznych na ekranie sprawiają, że Pivot Animator to program idealny dla osób, które chciałyby przygotować skromną animację poklatkową. Wersja 3.1 beta miała być udostępniona tylko dla członków grupy MSN – Pivot Animation – w celu testowania, lecz w końcu wyciekła i stała się dostępna dla wszystkich. W wersji tej poprawiono wygląd interfejsu, lecz największą nowością była możliwość zaimportowania dowolnego obrazka i używania go w charakterze sprite’a. Wersja 3.1 beta posiadała dużo błędów, a pliki projektowe PIV nie były kompatybilne z innymi wersjami Pivota.

Popularne programy

Pivot Animator został wyposażony również w bazę gotowych figur i rysunków, z których możemy skorzystać. Gotowy projekt będzie można zapisać w postaci pliku wideo AVI i animacji GIF. Istnieje również możliwość zachowania pojedynczych klatek animacji w formie graficznej GIF, JPEG i PNG. Dużą zaletą programu Pivot Animator jest mały rozmiar pliku instalacyjnego oraz niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe komputera. Pivot Animator pozwala przygotowywać proste animacje z patyczkowatych ludzików na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zaimportowanie gotowych wektorowych figur ludzkich postaci lub zwierząt (słoń i koń), a drugi to stworzenie bohaterów filmu animowanego 2D od podstaw.

Pierwsza wersja[edytuj edytuj kod]

  1. W górnej części okna znajdziemy oś czasu oraz funkcje odpowiedzialne za kontrolę klatek i liczbę powtórzeń.
  2. Pół roku później reaktywowano grupę z MSN, gdzie Peter Bone udostępnił do testów Pivota 3.1 beta.
  3. Bone powrócił do prac nad Pivotem i zapowiedział wydanie czwartej wersji.
  4. Pivot Animator jest w stanie tchnąć życie w każdą formę, dając nam tym samym frajdę przy tworzeniu animacji 2D, niczym gra.

Program jest intuicyjny w obsłudze i nie posiada funkcji tweeningu, zatem animacja powstaje z sekwencji klatek, które autor tworzy jedna po drugiej. Pivot Animator to popularny program do tworzenia animacji dwuwymiarowych. Jak wskazuje nazwa umożliwia tworzenie prostych animacji przy użyciu stick-man (patyczkowych postaci). Pivot Animator to bardzo popularny program do tworzenia animacji 2D w formacie AVI i GIF. Będąca do pobrania po polsku aplikacja pozwala kreować dwuwymiarowe animacje metodą patyczkowych ludzików.

Pivot 3.1 beta[edytuj edytuj kod]

Pivot Animator to darmowe narzędzie do tworzenia dwuwymiarowych animacji prostych postaci. Pivot Animator to narzędzie do projektowania animacji 2D i eksportowania do formatu AVI lub GIF.

W górnej części okna znajdziemy oś czasu oraz funkcje odpowiedzialne za kontrolę klatek i liczbę powtórzeń. Po lewej stronie znajdziemy niezbędne narzędzia do kontrolowania zachowania się patyczkowatych obiektów 2D wraz z możliwością przypisania koloru i ustawienia stopnia przezroczystości. Znajdziemy tu także przyciski do uruchamiania i zatrzymywania animacji oraz importowania tła i figur. W środkowej części okna Pivot Animator jest wyświetlany podgląd figur wraz z tak zwanymi uchwytami z poszczególnych klatek animacji na osi czasu. Pivot Animator (dawniej Pivot Stickfigure Animator) – prosty program graficzny do tworzenia animacji 2D tzw.

Bone powrócił do prac nad Pivotem i zapowiedział wydanie czwartej wersji. Bone założył wówczas oficjalną stronę internetową, oficjalną stronę na Facebooku, a także stał się bardzo aktywny na YouTube i w sieciach społecznościowych, co pozytywnie wpłynęło na popularność Pivota. W wersji 2.2 usunięto limit korzystania z tylko jednego stickmana oraz wprowadzono edytor figur, który pozwalał każdemu twórcy projektować własne figury i zapisywać je w formacie STK. Pojawiła się w niej również możliwość załadowania do animacji tła w formacie JPEG. W wersjach 2.2.6 i 2.2.7 skupiono się tylko na poprawieniu błędów. Podstawową koncepcją jest to, że obiekty można łatwo przesuwać i pozycjonować, przeciągając uchwyty.

Pivot Animator jest w stanie tchnąć życie w każdą formę, dając nam tym samym frajdę przy tworzeniu animacji 2D, niczym gra. Twórca programu rozważa dodanie funkcji zakrzywiania segmentów figur w Pivot 5[2]. Początkowo w założeniu autora Pivot miał być bardzo prostym programem do tworzenia animacji patyczkowych ludzików. Łatwość obsługi przyciągnęła wielu twórców, którzy wykroczyli poza animację samych stickmanów. Doświadczony i uzbrojony w cierpliwość animator jest w stanie stworzyć animację zawierającą spektakularne efekty specjalne, iluzję 3D, liczne cząsteczki oraz szczegółowe elementy otoczenia i postacie.

Animator korzysta z wektorowych figur (obiektów), które są wyposażone w uchwyty (węzły) i które można zarówno zaimportować, jak i utworzyć we wbudowanym edytorze figur. Autor dla uproszczenia procesu tworzenia animacji w Pivot Animator zastosował skróty klawiaturowe, które są bardzo proste do zapamiętania. Pełny wykaz wszystkich skrótów klawiaturowych znajdziemy w oficjalnej dokumentacji programu. Utworzony w edytorze figur patyczkowych obiekt będzie można w każdej chwili nanieść na dowolną klatę animacji 2D. Każdy obiekt dodany w projekcie można powielać, obracać oraz wyśrodkować.

Cały proces tworzenia animacji opiera się na rysowaniu patyczkowych postaci i kadrowanie ich w formie animacji. W programie znajdziemy bibliotekę gotowych modeli, które pomogą nam przyśpieszyć proces tworzenia filmu animowanego. Społeczność twórców pivotowych animacji ma swoje początki w sierpniu 2004, gdy twórca programu założył na MSN Groups grupę o nazwie Pivot Animation, która działała przez miesiąc[4][5]. Pół roku później reaktywowano grupę z MSN, gdzie Peter Bone udostępnił do testów Pivota 3.1 beta. Wskutek tego w lecie 2007 Ken (znany też jako stykzman) zaczął rozwijać program Stykz, który był ulepszoną kopią Pivota. Opierająca się w dużej mierze o fanów Pivota społeczność zgromadzona wokół nowego programu rosła, a w roku 2010 została włączona do DarkDemona.

Pomysł na stworzenie Pivota ma swoje początki w roku 2003, kiedy twórca programu – Peter Bone – postanowił usprawnić nużący proces rysowania animacji komputerowych klatka po klatce[1]. Największą wadą pierwszej wersji był fakt, iż można było korzystać tylko z jednej, standardowej figury. Pivot Animator oferuje możliwość rysowania kolejnych modeli postaci, zwierząt czy innych przedmiotów, a także pozwala na importowanie figur oraz teł, które dodamy do animacji.

Animacja składa się z kluczowych klatek dodanych do osi czasu, które są wyświetlane u góry ekranu. Ramki mogą być automatycznie tworzone między kluczowymi ramkami, aby przyspieszyć proces. To sprawia, że Pivot jest bardzo łatwy w użyciu i daje animatorowi pełną kontrolę nad ruchem figury.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *